
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 230 MHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 30 |
| DC Resistance (DCR) | 790 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.2 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 35 mA |
Stock: 3706
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.10772 | $1.07720 |
| 50 | $0.09786 | $4.89300 |
| 100 | $0.08891 | $8.89100 |
| 500 | $0.07861 | $39.30500 |
| 1000 | $0.06951 | $69.51000 |
| 3000 | $0.06394 | $191.82000 |
| 5000 | $0.05882 | $294.10000 |
| 10000 | $0.05318 | $531.80000 |
